ROK 2018

12.04 odebranie kluczy od Przestrzeni DOMIE

17.06 - Lokalne przebudowy świętego Marcina: Kolacja u Marcina

 Kolacja u Marcina

Facebook

W ramach: Malta Festival Poznań

17.06.2018

www.malta-festival.pl

#generatormalta

Niech ogromna przebudowa centralnej arterii Poznania stanowi pretekst do dokładnego przyjrzenia się ulicy święty Marcin! W zaplanowanych wydarzeniach sprawdzimy co kryje się w ukrytych za płotami i koparkami bramach oraz spróbujemy zmienić perspektywę postrzegania remontu

Plan wydarzeń: 

19:00 | KOLACJA U MARCINA Kołorking Muzyczny, SKALA, Czas Kultury, Ostrøv, $ drylownia – pracownia artystyczna Justyny Dryl, Łazęga poznańska, FWD:, DOMIE

21:00 | W KRAINIE WIZUALIZACJI Muzealne Biuro Wycieczkowe

KOLACJA U MARCINA

Przebudowa ulicy św. Marcin pozwoliła odkryć wyjątkowe galerie i kolektywy, które zaczęły pojawiać się wokół niej albo trwają tu dzielnie od lat mimo warkotu koparek. Podczas wielodaniowej kolacji u Marcina, Kołorking Muzyczny, galeria Skala, Czas Kultury, Ostrov, Drylownia, Łazęga Poznański, galeria FWD: otworzą dla nas swoje gościnne progi. Będą smaczne kąski, rozmowy, zwiedzanie wystaw i wnętrz oraz wiele niespodzianek! 

Wstęp wolny!

W KRAINIE WIZUALIZACJI

Muzealne Biuro Wycieczkowe ma zaszczyt zaprosić Państwa w podróż do krainy wizualizacji – miejsca pobudzającego fantazję o przyszłości, w którym zaczyna się budowanie nowego świata. Remontowana część ulicy św. Marcin stanie się scenerią performatywnego studium zmiany. Podczas wycieczki przyjrzymy się procesom ewolucji zarówno przestrzeni miejskiej, krajobrazu, jak i ciała, idei czy społeczeństw oraz ustrojów politycznych na przykładzie inwestycji budowlanej.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki! Do odbioru w Centrum Informacji Miejskiej Poznań

__

Wydarzenia odbywają się w ramach cyklu LOKALNE PRZEBUDOWY. 

Ulica św. Marcin od miesięcy igra z przechodniami, zmieniając choreografię codziennych wypraw do pracy, domów i kawiarni. Powoli przyzwyczajamy się do widoku maszyn, płotów i piaskowych kopców. Mijając wizualizacje przygotowane przez projektantów „nowego centrum” Poznania, zastanawiamy się nad rodzącym się kształtem tego miejsca. Jak będzie wyglądało centrum po zakończonym remoncie? Czy planowany zastrzyk energii okaże się wystarczający, by dodać mu sił witalnych?

11.07 - Performance Body Corporeality / Rezydencja Sal Lam Toro / Lipiec 2018

18 - 25.08 - Double birthday level extended

Facebook

Dwie soboty, dwie osoby z doświadczeniem życia jako kobieta, dwa razy podwójne urodziny. Kasi i Martyny 19. sierpnia i Kasi i Martyny 25. sierpnia. Po równo i podwójnie.

Na obie impreski zapraszamy do DOMIE, którym się dzielimy, podobnie jak czasem, gośćmi, wrażeniami. Łączy nas przyjaźń i wspólne plany. Dni nie jak co dnie. 

Co to DOMIE? To rudera, którą wynajęłyśmy na 10lat. Zapraszamy do niej ludzi. I sami spędzamy tam czas.

Facebook

Uwaga! Martyna kończy 30, więc może trochę szaleć. Kasia dopiero za rok. 

Wszystko odbędzie się w środku remontu, którym się na co dzień zagrzebujemy, okolone jeszcze większym remontem, którego nie skomentujemy, czeka nas tu dużo niespodzianek, o których spróbujemy uprzedzać. 

Razem, podwójnie i obie zadbamy, aby goście i jednej i drugiej czuli się jak jak w domie. 

Będziemy zaszczycone!

pst.

Urodziny mają charakter otwartych pracowni, także spodziewajcie się zobaczyć sporo rzeczy, których wcześniej nie widzieliście. :***********

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.

#poznanwspiera 

9.09 - Spotkanie z Mor Efrony / podsumowanie rezydencji / Wrzesień 2018

4.10 - FORMA / Budokan Boys

4.10 – FORMA / Budokan Boys 

https://www.facebook.com/events/253830581939516/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A%5B%7B%22surface%22%3A%22group%22%7D%5D%7D

 

~ F O R M A ~

Budokan Boys to duet gitara + saksofon, brzmiący jak DAF spotykający się z Residents. Pochodzą z Nowego Orleanu (USA), mieszkają w Wiedniu (Austria), grają – jak to określają – dziwny syntetyczny pop. 

 

SKŁAD: Jeff T Byrd, Michael Lee

ZOBACZ:

https://www.youtube.com/watch?v=ktJhTzO_wqA

https://tymbaltapes.bandcamp.com/…/thats-how-you-become…

http://budokanboys.club/

 

Jeff Gburek gitarzysta, multiinstrumentalista, inżynier dźwięku i kompozytor, praktykujący field-recording. Współpracował m.in. z Tetuzi Akiyamą, Mari Akitą czy Keithiem Rowem. 

Zagra ambientowy improwizowany solo set w którym wykorzysta gitarę elektryczną oraz loopery.

ZOBACZ:

https://soundcloud.com/jeff-gburek/glass-master

https://jeffgburekprojects.bandcamp.com/album/floops

~ FORME ugości DOMIE ~

tax: 10 

[take your drinks]

~ inne ~ fajne ~ ciekawe ~ przyjdź ~ posłuchaj ~ porozmawiaj ~

#poznanwspiera 

15.10 Aleksandra Kluczyk / Zabawy Fekaliami

15.10.2018 Aleksandra Kluczyk / Zabawy Fekaliami

Facebook

ZABAWY FEKALIAMI

Na zaproszenie Tomka Pawłowskiego

„Przyjdź do mojego ogrodu – jest Twój”

Wpadajcie jutro o 19 do Domie na wieczorek z poczęstunkiem. Gościnią będzie Aleksandra Kluczyk, która opowie o sobie i swojej praktyce.  Latem tego roku Ola pracowała jako osoba sprzątajaca na campingu „Golfo di Sogno” na Korsyce. Jest absolwentką Technikum Odzieżowego w Białymstoku i współpracowniczką bialostocko-londyńskiego kolektywu Żurnal Zine.

Podcza jutrzejszego wieczoru przeczytamy tekst dramaturgiczny Oli pt. „Cane”. To zapis strumienia świadomości pod wpływem haszyszu. Porozmawiamy o toksycznych relacjach, ciężkiej pracy, granicznych doświadczeniach i życiu na fali.

To będzie też pierwszy wieczór nowej rezydentki Domie – Line Larsen, ktora rozpoczyna swoj tygodniowy pobyt w Poznaniu.

Do zobaczenia

15-22.10 - Rezydencja online Line Larsen

08.09.2018

Tomorrow at 5pm in DOMIE Mor Mo Efrony will present her work. Come to see, hear, ask and join in the folowing days.

cargocollective.com/morefrony

********

Jutro o 17.00 w DOMIE Mor Efrony zaprezentuje swoją pracę. Przyjdź zobaczyć, posłuchać, zapytać i dołączyć do działań w nadchodzących dniach.

Mor visit – first from the planned cycle – will last for a week

#poznanwspiera #domie #morefronyThe project started during this residency will be developed. We plan to meet in november

https://youtu.be/h3FU9FBg6VI

27.10 - Zamknięte Drzwi nie skrzypią / Pokaz Filmów Rafaeli Jasionowicz

Facebook

Rafaela od początku powstania DOMIE pomaga nam – w remoncie, sprzątanich, przynosi sprzęty budowlane i wspiera nas. W najbliższą sobotę zapraszamy na pokaz krótkich form filmu eksperymentalnego Rafaeli Jasionowicz.

„Każdy z filmów to odrębna podróż, zarówno w warstwie wizualnej jak i treściowej- łączy je duża dominanta nierealności i onirycznego charakteru . Przestrzeń rozdarta pomiędzy jawą a snem, introwertyczna, pełna drobnych niepokojów, gdzie problemy z życia współczesnego człowieka przedstawione zostały w sposób metaforyczny i poetycki. 

W filmach zostały zastosowane różne techniki: m.in. obrazy powstałe w wyniku : pracy na makietach, kolaży ze zdjęć, łączenia elementów rzeczywistych z obrazem na ekranie komputera. Całości dopełnia autorska ścieżka dźwiękowa.”

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.

#poznanwspiera28.10 - Ferment z Adeliną Cimochowicz / wspólne przygotowywanie kiszonek do wystawy

Facebook

Wspólne posiłki miały być podstawą spędzania czasu w przestrzeni przy ul. Św. Marcin 53a i było ważnym elementem programowym pierwszego sezonu. Warunki sanitarne i stan DOMIE nie pozwalają jeszcze na przygotowanie i spożywanie wspólnych posiłków na miejscu. Dlatego dzisiaj myślimy o Domie bardziej jak o Spiżarni niż Jadalni i spróbujemy zabezpieczyć się na nadchodzącą zimę, trudny czas i kolejne wyzwania, które wiążą się z realizacją koncepcji. 

Decydujemy się na tym wstępnym etapie zrobić zapasy, które przetrwają ciągnący się remont i będą dojrzewać wraz z postępem prac. 

W tę niedzielę wspólnie z Adeliną Cimochowicz przygotowujemy kiszonki. Ukisimy warzywa i owoce w różnych konfiguracjach i kompozycjach – tych klasycznych, a także nieco bardziej eksperymentalnych, abstrakcyjnych. Pod wiekiem, zawartość słoików cały czas “pracuje”. Przekształca się i generuje energię. Zamkniemy w nich nie tylko warzywa i owoce, ale również marzenia, idee i wartości związane z miejscem. Tak przygotowany zapas jako symbol fermentu i swego rodzaju kapitał na dobry początek,będzie świadkiem rozwoju, wydarzeń i częścią mikrohistorii DOMIE.

/Tomek Pawłowski

Adelina Cimochowicz (1992) artystka, kucharka, aktywistka; posługuje się wideo i fotografią, przyglądając się granicznym stanom emocjonalnym i kryzysom nerwowym. 

Z wielkim trudem ukończyła Architekturę na Politechnice Białostockiej i z jeszcze większym trudem kończy Wydział Sztuki Mediów na ASP w Warszawie.

Ferment rozpocznie się w tę niedzielę o godz. 14 w DOMIE. Od dzisiaj zaczynamy zbiórkę słoików – piszcie i przychodźcie, aby je zostawić – im więcej tym lepiej. 

Będziemy wdzięczni także za deklarację przyjścia, wysyłajcie wiadomości na fanpage’u lub na maila stowarzyszenia: stowarzyszeniekomplet@gmail.com

#poznanwspiera #domie #ferment #posiłek

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.

15.12 - Same Same but different Zuzanna Siemińska

14.12 - Mass Destruction by Dylan Kerr, Clíona Ní Laoi, Brooks Fred